Справа Межигір’я: Ющенко досі знайомиться з матеріалами

Третьому українському президенту ще на початку червня вручили підозру у виведенні резиденції «Межигір’я» з державної власності. У ГПУ підозрюють, що ще у 2002 році Ющенко вступив у змову з Януковичем щодо цього питання. В Генпрокуратурі навіть хотіли арештувати майно Ющенка, проте у суді не дозволили цього зробити. Зараз справа перебуває на етапі, коли він знайомиться з її матеріалами.

Річ у тім, що справа щодо Межигір’я налічує 2 тисячі томів. Цим можна пояснити тривале ознайомлення Ющенка з матеріалами. Про це розповів колишній керівник Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв’ю «Главкому«.

До теми: Кого підозрюють у привласненні «Межигір’я»: заява ГПУ

Водночас, звільнений прокурор наголосив: існує небезпека щодо розслідування цієї справи через теперішні масові чистки у відомстві.

Як ви собі уявляєте, щоб новий слідчий підняв все це (дві тисячі томів – 24 канал), вивчив і почав розслідувати спочатку? Я кажу однозначно і категорично: Рябошапка використовує реформування ГПУ для того, щоб без прийняття процесуальних рішень про закриття усе це знищити. Будь-яка справа, яка налічує понад 200 томів, не має практично шансів бути розслідуваною новим слідчим,
– пояснив Горбатюк.

Він каже: згідно з практикою, новий слідчий у більшості випадків не може довести таку справу до логічного кінця.

Велика частина інформації зберігається в голові у слідчого. Якщо є бажання поховати ці розслідування, то треба просто передати справи іншому слідчому,
– додав Горбатюк.

Що відомо про справу «Межигір’я» і до чого тут Ющенко?

  • Резиденція «Межигір’я», яка розташована в селі Нова Петрівка під Києвом, була у державній власності до 2007 року.
  • Потім її звідти вилучили і передали під управління структур, пов’язаних із президентом-утікачем Віктором Януковичем.
  • Через це третьому українському президенту Віктору Ющенку тепер оголосили підозру. Мовляв, саме він передав у власність Януковичу резиденцію.
  • За інформацією ГПУ, Ющенко нібито з 2002 року вступив у змову з Януковичем щодо цього питання.
  • Віктор Ющенко звинувачення відкидає.
  • Після втечі Януковича, у червні 2014 року, суд повернув земельну ділянку, на якій розташоване «Межигір’я», у держвласність. Проте, вже у липні 2015 року майно «Межигір’я» заарештували.
  • Земельні ділянки суд передав державі 2017 року. У 2017 році після низки судових процесів у власність держави перейшла й сама резиденція.
  • У листопаді 2018 року Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило конкурс на управителя для «Межигір’я».

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *