З 2015 року рейтинг Путіна впав на 19%

У Росії за результатами опитування фонду «Громадська думка» рейтинг президента РФ Володимира Путіна істотно знизився після ейфорії 2014-2015 років, пов’язаної з анексією Криму.

Вперше з 2013 року рейтинг тих, хто готовий проголосувати за Путіна, становить 45%. Свій пік підтримки населення президент РФ отримав в 2014-му році (64%) і 2015-м (74%), коли Росія анексувала частину України, допомагала бойовикам на Донбасі і ввела військовий контингент до Сирії.

При цьому знизився й рейтинг довіри до Путіна. Респондентам задавали питання: «Ви довіряєте або не довіряєте В. Путіну?». У серпні безумовно довіряють російському лідерові тільки 24% людей. У березні за цим показником президент мав показник в 43%. Скоріше довіряють – 34%.

Безумовно не довіряють Путіну – 17% опитаних, швидше не довіряють – 18%.

Російський політемігрант Ольга Курносова в коментарі Обозревателю повідомила, що падіння рейтингу Путіна прямо пов’язане з підвищенням пенсійного віку, яке спричинило протести по всій території РФ.

«Дійсно, соціальний протест збільшується. Є міста, де на протести стільки людей не виходило років 10-15. Думаю, що до 20-х чисел серпня, коли заплановано друге читання пенсійної реформи, мітинги будуть посилюватися. До вересня, коли буде єдиний день голосування – ситуація може загостритися. Погіршення економічної ситуації буде посилювати протестну хвилю і Кремль чекає гаряча осінь», – заявила Курносова.

Також Курносова зазначила, що раніше Путін перекладав всю відповідальність за пенсійну реформу на прем’єр-міністра Дмитра Медведєва, але останнім часом страждає саме рейтинг президента.

Як повідомлялося, раніше Путін підписав пакет законів, які створюють офшорні зони на російських островах.

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *