НАБУ відкрило справу проти нардепа від БПП

Національне антикорупційне бюро України розслідує можливе незаконне збагачення народного депутата від БПП Руслана Демчака. Про це йдеться в матеріалах Солом’янського районного суду, передають Українські Новини.

Досудове розслідування встановило, що Демчак задекларував 133 млн гривень готівкових коштів за 2015 рік. За даними НАБУ, сумарно депутат і його дружина в період з 1998 по 2015 рік отримали 136,8 млн гривень доходу.

При цьому з березня 2007 року по липень 2013 року з банківського рахунку Демчака в «Ерде Банку» було проведено 43 операції зі зняття готівкових коштів на загальну суму 100,5 млн гривень, а на користь компанії «Капітал Іст» проведено 15 операцій на 34,6 млн гривень і 15 операцій із поповнення поточного рахунку і внесення готівки на загальну суму 4,5 млн гривень.

Крім того, в лютому 2013 року дружина Демчака оплатила податок на доходи фізичних осіб у розмірі 7,6 млн гривень, а в березні 2013 року сам Демчак оплатив ПДФО в розмірі 7,5 млн гривень. Таким чином, обсяг готівкових коштів, якими міг володіти Демчак станом на 31 грудня 2015 року, становить не більше ніж 80,8 млн гривень.

У зв’язку з цим різниця між документально підтвердженим і задекларованим у 2015 році становить 52,2 млн гривень. Суд задовольнив клопотання і надав детективам НАБУ доступ до інформації про укладені та виконані договори з цінними паперами, стороною яких виступав Демчак.

Також надано доступ до інформації про володіння Демчаком значними пакетами акцій емітентів (10% і більше статутного фонду), а також до копій свідоцтв про реєстрацію випуску цінних паперів «Ерде Банку» і страхової компанії «Добробут», власником якої був Демчак.

Нагадаємо, колишній перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін попросив НАБУ розслідувати можливий факт крадіжки 15 млн доларів президентом Петром Порошенком.

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *