На 5 рік агресії в МЗС заговорили про розірвання договору щодо дружби з РФ

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає за необхідне розірвати Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ і Україною через грубе порушення Росією його основних положень.

Про це вона заявила в ефірі Радіо НВ.

Так, Зеркаль відзначила, що останнім «брутальним» порушенням було проведення виборів президента Росії в окупованому Криму.

Також вона вважає, що в нових реаліях відносин з Росією Україна повинна прийти до заключення подібного договору нового формату для вирішення спорів між країнами.

Як відомо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною було укладено в 1997 році. Це основоположний документ українсько-російських відносин, який передбачає стратегічне партнерство «на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску».

Нагадаємо, раніше прем’єр Володимир Гройсман заявив про готовність Кабміну припинити економічне співробітництво України з Росією.

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *