Що стоїть за вибухами у Донецьку і Макіївці

Журналісти продовжують відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції. Слідкуючи за новинами з зони бойових дій, не можна не звернути увагу на періодичні згадки про вибухи на території таких міст, як Донецьк і Макіївка.

Дня не проходить, щоб жителі цих міст, не повідомили про випадки, коли біля їх будинків щось вибухнуло чи розірвалося. Звісно, за офіційною версією тамтешньої влади, це викликано виключно діяльністю «укропів-карателів», які тільки тим і займаються, що обстрілюють мирні житлові райони «ДНРівської» глибинки, а також підривають російську військову техніку, якої на Донбасі немає.

Хоча, справедливості заради, виключати версію роботи українських ДРГ не можна – суто теоретично вона також може мати місце. Щоправда, жодних конкретних доказів досі ніхто не надав, що може свідчити або про відсутність українсько диверсійно-розвідувальної діяльності у цих містах, або навпаки – про дуже якісну роботу, яка не залишає за собою жодних слідів.

В цьому контексті варто згадати вибух «на Мотелі» у Донецьку на початку лютого, коли не то вибухом, не то прильотом «Граду» було вщент зруйновано російську вантажівку не то з ракетною установкою «Град», не то з боєприпасами. Вибух був настільки акцентованим, настільки точним і ідеально спланованим у часі, що у випадковість зовсім не віриться.

 

 
Також можна пригадати вибух на Донецькому казенному заводі хімічних виробів 14 лютого, внаслідок якого терористи втратили значну частину запасів боєкомплекту. Щоправда, тут наче всі зійшлися на тому, що мало місце банальне недбальство з боку бойовиків, які надумали курити на складі вибухівки. Але менше з тим…

Це що стосується найбільш резонансних вибухів. Але крім них було ще купа менших як за масштабами, так і за значенням. Та що там було – досі є. Вони там трапляються щодня.

 

 

Щоправда, подекуди вибухи в Макіївці – це так звані «відльоти». Тобто, робота терористичної артилерії, схованої в житлових районах міста. Як, наприклад, ось цієї:

При цьому так звана «влада» так званої «ДНР» ніяк не проб’є дно абсурду, вигадуючи все новій й нові відмовки. За однією з них, вибухи на території Макіївки – це випробування промислової вибухівки на території Макіївського науково-дослідного інституту:

 

 

Менше з тим, місцеві жителі з інших міст Донбасу неоднократно помічали прильоти до себе артилерії зі сторони Макіївки. Достатньо глянути на карту Донецької області, щоб зрозуміти, що ЗСУ аж ніяк не могли так примудритись.

 

 

А буває й таке, що місцеві жителі самі «викупають» джерело обстрілів їх будинків. Так, наприклад, жителі Київського району Донецька 24 лютого вичислили і викинули в інтернет координати вогневої точки на західній околиці міста, направлену на схід… Це шахта «Жовтневий рудник» у Донецьку, а справа на фото видно залізничний вокзал.

 

 

Але найгіршими для терористів є ті місцеві жителі, які бодай трохи розбираються у військовій справі. Ті не лише розкажуть всю правду, але й розтлумачать – що, чому і як. Наприклад, один з тамтешніх з користувачів Твіттера прямим текстом пише, що характер воронок на місці «прильотів» красномовно свідчить про те, що обстріл вівся не зі сторони ЗСУ, а «з-за спини». Більше того – воронки знаходяться в таких місцях, куди ані 82 мм, ані 120 мм навіть з додатковою комплектацією пороху не долетить при всьому бажанні.

 

 

Як би там не було, а жителі західних околиць Донецька і Макіївки регулярно отримують адреналін від вибухів і «бахів» поблизу своїх будинків, при тому, що знаходяться вони досить далеко від лінії фронту і у випадкові «прильоти» говорити не доводиться. Також малоймовірним є те, що українська артилерія цілеспрямовано гатить по Макіївці через весь Донецьк і Ясинувату, де також повно російської військової техніки.

У зв’язку з цим усім, версія обстрілу терористами окупованих ними ж територій є найбільш логічною, а отже – ймовірною. І найголовніше те, що це вже починають розуміти самі жителі Донбасу.

depo.ua

About the author /


Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *