Петиція про позбавлення Медведчука звання набрала необхідну кількість голосів

 До завершення збору підписів залишилося ще 10 днів, після чого петицію повинен розглянути президент.

 

 

Електронна петиція про позбавлення лідера проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука звання заслуженого юриста України набрала необхідну кількість підписів, повідомляє DT.UA.

До завершення збору підписів лишилося ще 10 днів, в статусі петиції зазначено, що вона очікує на розгляд. Зазначимо, що президент зобов’язаний розглянути петицію, якщо вона набере як мінімум 25 тисяч підписів протягом трьох місяців з дати її реєстрації. Про підтримку або відхилення петиції глава держави має повідомити на офіційному сайті.

Автор петиції Владислав Грезєв подав її 25 вересня. Позбавлення Медведчука почесного звання він мотивує необхідністю "відновлення історичної справедливості". Грезєв нагадав про роль Медведчука в процесах на поетом Василем Стусом та іншими українськими дисидентами яких переслідував КДБ СРСР.

"Аналіз справи Василя Стуса та особисте ставлення до неї Медведчука В. В. показує, що останній ніяк не заслуговує носити почесне звання заслуженого юриста України", — йдеться в тексті петиції.

 

У 1980 році адвокат Віктор Медведчук був призначений захисником поета Василя Стуса, якого звинуватили в антирадянській агітації. Стус від послуг призначеного йому судом адвоката відмовлявся і заявляв, що має намір захищати себе самостійно, але його клопотання відхилили.

Адвокат Медведчук, незважаючи на протести обвинуваченого, заявив, що Стус винний і заслуговує на покарання. В якості пом’якшувальних факторів він назвав лише на те, що, працюючи на виробництві в 1979-1980 роках, обвинувачений виконував норму, а також переніс складну операцію на шлунку. Поета засудили до 10 років позбавлення волі. 4 вересня 1985 політв’язень Стус помер у карцері табору суворого режиму "Перм-36" у РРФСР.

 

У 2016 році адвокати Роман Титикало та Ілля Костін підготували правовий аналіз справи Стуса, в якому аргументовано довели, що "визнаючи в суді провину свого підзахисного Стуса (при запереченні вини самим підзахисним), адвокат Медведчук порушив свій професійний обов’язок, фактично відмовився від захисту Стуса, чим грубо порушив право останнього на захист у суді".

У свою чергу, Медведчук пояснював, що в СРСР роль адвоката у політичних процесах була формальною, і врятувати Стуса він не міг.

About the author /


Post your comments