Всупереч РПЦ: Елладська церква надіслала офіційного листа про визнання ПЦУ – фото

Елладська православна церква визнає братні стосунки з Православною церквою України та з радістю вітає її в родині православних церков світу. Лист із таким текстом із Греції надійшов митрополиту Епіфанію.

Відправником є архієпископ Афінський і всієї Еллади Єроним ІІ. Про це інформує пресслужба Православної церкви України.

Читайте також: Переслідування ПЦУ: Епіфаній у США розповів про утиски церкви у Криму та на Донбасі

Листа відправили зі Священного синоду Елладської церкви 21 жовтня, а в Михайлівський Золотоверхий монастир він надійшов 28 жовтня. Так, грецькі православні священнослужителі схвалюють дії Вселенського патріарха Варфоломія щодо подолання церковного розділення в Україні.

У листі архієпископ Єроним привітав предстоятеля української церкви з отриманням автокефалії та побажав підтримки від Бога при виконанні відповідальних обов’язків.

Спільні прагнення і дії увінчалися успіхом і зруйновано перепону, яка стояла посередині між Вами та нами, православними і братами у всьому, перепону, яка нас розділяла, завдаючи печалі, великих скандалів, та великої шкоди всій Церкві… Підносимо молитви всім серцем з нашої Святійшої Елладської Церкви, посилаючи Вашому Блаженству цілунок братньої любові та простягаючи руку Церковного Спілкування,
– мовиться у листі.

Зауважимо, що у Російській православній церкві заявили, що розривають відносини з Елладською церквою через її рішення.

Окрім того, під час богослужінь в РПЦ тепер не згадуватимуть предстоятеля грецької православної церкви. Там кажуть: тільки-но архієреї Елладської церкви вступлять у спілкування з представниками українських неканонічних розкольницьких угруповань, – у Росії за них перестануть молитися.

лист Елладська церква Епіфаній ПЦУ
лист ПЦУ Епіфаній Елладська церква
Лист, що надійшов на ім’я митрополита Епіфанія з Елладської православної церкви/ фото пресслужба ПЦУ

Що відомо про визнання ПЦУ Елладською церквою:

  • Єпископи грецької церкви визнали самостійність Православної церкви України під час засідання священного синоду 12 жовтня під головуванням архієпископа Афінського і всієї Греції Єронима.
  • З 35 архієреїв, присутніх на Соборі, жоден не висловився проти. Водночас, священнослужителі наголошували, що на них здійснювався тиск з боку російської церкви.
  • У Росії із реакцією не забарилися. Так, священний синод Російської православної церкви пообіцяв невдовзі «розглянути наслідки» рішення Елладської православної церкви щодо визнання Православної церкви України.

About the author /


Post your comments