Вибори на Донбасі не можна проводити до виведення військ, — Кучма

Представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма вважає, що вибори на окупованій території Донбасу не можна проводити до виведення звідти незаконних збройних формувань.

Про це він заявив під час 16-ої зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Рішення за "формулою Штайнмаєра" мають приймати лідери "нормандського формату". Ми контактна група й не ухвалюємо", — сказав Кучма.

Коментуючи постійні розмови про проведення виборів на Донбасі, експрезидент зазначив: " Але які вибори, коли люди ходять зі зброєю? Вибори можна проводити, коли війська пішли геть з України, важка техніка пішла, коли українська влада з'явилася, коли можуть приїхати туди журналісти".

Представник в ТКГ висловив думку, що під час переговорів можна йти лише тоді, коли не страждають інтереси України. 

"А сьогодні так швидко всі хочуть цю проблему вирішити. Так, як я розумію, Макрон сьогодні… Але справді ми не бачимо, щоб це було в інтересах України, за великим рахунком. Хоча дипломатія має працювати, як сьогодні сказав президент", — резюмував Кучма. 

Зі слів другого президента України, під час зустрічі у "нормандському форматі", перш за все, потрібно почути позиції усіх сторін, адже від останньої подібної зустрічі минуло майже три роки. 

Нагадаємо, президент Зеленський проситиме США і Британію приєднатися до переговорів щодо встановлення миру в Україні тоді, коли діючий «нормандський формат» не дасть результатів. 

About the author /


Post your comments