Експерт пояснила, чому потрібно відмінити держфінансування партій

Політолог Валентина Різник розповіла, чому петицію варто підтримати, та про що не розповіли ініціатори закону про державне фінансування.

«Ініціатори цього закону апелювали до європейських традицій фінансувати партій з держбюджету, мовляв, щоб уникнути залежності партій від великих фінансових груп. Тільки от вони або свідомо приховали, або забули, або не знали, що в європейських країнах існують жорсткі вимоги щодо звітів та суворі обмеження як і на що вони можуть ці кошти витратити. А реклама з елементами політичної, на яку витратили мільйони гривень платників податків, у міжвиборчий період взагалі заборонена. Ініціатори закону чомусь такі обмеження не встановили і не попередили, що тепер політики за наші гроші з шампанським на фоні ялинок чи великодніх яєць будуть нас вітати зі святами.»

Експерт пояснила, чому варто підтримати таку ініціативу.

«За різними розрахунками з бюджету на фінансування партій впродовж 2016-2019 року витратили 1,5 млрд грн. За наступні 5 років планують виділити з бюджету майже 6 млрд грн. Стільки ж для порівняння коштує будівництво двох станцій метро на Виноградар, або разова допомога в сумі майже 600 грн 11 мільйонам пенсіонерів. Але ж видно, депутатам потрібніше.

About the author /


Post your comments