«Вчора»: що було б, якби весь світ забув про The Beatles?

Людство чимало би втратило, якби не зібрались Пол Маккартні, Рінго Стар, Джордж Харісон і Джон Ленон. Принаймні, в цьому впевнені творці фільму Yesterday.

Фільм режисера Дені Бойла цікавий задумкою, але алергічних на романтику глядачів може втомити своєю реалізацією. Хай не вводить в оману участь в проекті режисера, який зняв «На голці» і «Мільйонер з нетрів», бо сценарій йому писав Річард Кертіс – автор «Справжньої любові», «Містера Біна» і «Щоденника Бріджит Джонс». Цікава суміш, чи не так?

Також у кіно: “Людина-павук: Далеко від дому” — те, що залишилося від Месників

Фільм "Вчора"
«Вчора»: офіційний постер з фільму

Кіно про світ без The Beatles насправді зачіпає й інші аспекти звичного нам життя, які зникли з пам’яті жителів планети, ніби їх ніколи й не існувало. Немає Coca-Cola, ніхто не чув про Гаррі Поттера, люди не знають що таке сигарети… І якщо з забуттям попередніх головний герой готовий миритись, то Beatles віддати забуттю він не може.

В центрі фільму не історія гурту і не біографії учасників, а звичайнісінький невдаха Джек Малік, який в один момент стає єдиним, хто пам’ятає і здатен зіграти культові пісні. У Джека неймовірна нагода зіграти світові хіти «ліверпульської» четвірки і присвоїти всі лаври. Відчувається моральна дилема, в якій глядач і супроводжувтиме музиканта-аматора.

Фільм "Вчора"
«Вчора»: офіційний кадр з фільму

Кіно «Вчора» цікаве іронією і фантазією на тему сучасного шоу-бізнесу. Творці стрічки моделюють запис культових пісень в наш час і приправляють коментарями менеджерів, які вносять свої правки прямо по святому – музиці і текстах культових The Beatles. Джек Малік не може спинити лейбл і кровожерливу менеджерку, які їдуть по ньому, ніби трактором, заробляючи гроші мішками, дослівно коментуючи свою мотивацію.

«Вчора» – просте і легке кіно, яке моментами задалеко заходить в романтику, але рясніє каверами на знайомі всім пісні і навіть знатне примусити глядача усміхнутись. Не дарма лише за права використати композиції у фільмі пішло близько 10 мільйонів доларів. Всі композиції актор Хімеш Пател виконує самотужки і це додає фільму камерності.

Отож, рецепт «Вчора» – це каша із пісень The Beatles, романтики, гумору та іронії. Це все має передбачувану кінцівку і мораль, але чудово лягає у сценарій приємно проведеного вечору і легкого настрою після виходу з кінотеатру. Глядачі погоджуються, бо рейтинг «Вчора» на IMDb – 7.0. А ще тут є Ед Ширан. Але справжній, не те що The Beatles.

About the author /


Post your comments