Рада «омолодилася» на 7,4 років

Середній вік народних депутатів Верховної Ради ІХ скликання на 7,4 роки знизився в порівнянні з попереднім скликанням парламенту.

Про це повідомляє ОПОРА в дослідженні.

41 рік – це середній вік депутата в нинішньому складі парламенту.

У Верховній Раді працюватиме 17 народних депутатів, яким від 21 до 30 років; 121 депутату – від 31 до 45 років; 58 майбутнім парламентарям – від 46 до 60. Також у Верховній Раді працюватиме троє депутатів, яким більше 60 років. Наймолодшому депутату Святославу Юрашу 23 роки. Він був обраний за списками партії «Слуга народу» (27-й номер). Найстаршому депутату 78. Це Юрій Іоффе. Він був обраний за списками партії «Опозиційна платформа – За життя» (12-й номер).

Також в Раді збільшиться кількість жінок. За списками партій до парламенту потрапила 61 жінка, це 27% від усіх списочників, які пройшли у парламент. Крім того, 27 жінок перемогли в мажоритарних округах (це 13,6% від усіх мажоритарників). У минулому скликанні всього 4 жінки перемагали у своїх мажоритарних округах (Оксана Юринець, Ірина Констанкевич, Ірина Подоляк та Тетяна Ричкова). Знову до парламенту вдалося переобратися лише Ірині Констанкевич.

Нагадаємо, у Зеленського розповіли, скільки часу потрібно на подолання корупції.

About the author /


Post your comments