Позов Філарета щодо скасування УПЦ КП: суд відкрив справу

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) до Міністерства культури України про скасування наказу про втрату чинності статутом релігійної організації “Київська патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба суду.

“Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Української Православної Церкви Київського Патріархату Міністерства культури України щодо скасування наказу  в частині, де зазначено, що втратили чинність накази Міністерства про реєстрацію в новій редакції Статуту релігійної організації “Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату”, а також про нову редакцію Статуту про управління УПЦ КП”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін і без проведення судового засідання за наявними в справі матеріалами.

У суді повідомили, що дана заява була залишена без задоволення, оскільки позивачем не доведено і документально не підтвердженообставини, які вказували б на очевидну небезпеку заподіяння шкоди його правам, свободам, інтересам, і які зробили б неможливими їх захист без прийняття відповідних заходів до прийняття рішення по справі. Крім того, в матеріалах справи відсутні докази і підтвердження того, що невжиття заходів щодо забезпечення позову якимось чином може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

В УПЦ КП просять суд визнати протиправним та скасувати наказ Мінкультури від 30 січня 2019 року про визнання таким, що втратив чинність, наказ про реєстрацію статуту УПЦ (КП) у новій редакції та про нову редакцію статуту про управління УПЦ (КП).

Нагадаємо, 20 червня в Києві з інціативи Почесного патріарха ПЦУ Філарета провели так званий “помісний собор Української православної церкви Київського патріархату”,  і, як очікувалося, прийняли рішення відновити ліквідовану УПЦ КП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

About the author /


Post your comments