Бойовики можуть повернутись до Станиці Луганського дуже швидко, – Штаб ООС

Проросійські бойовики можуть повернути на позиції біля Станиці Луганської до години часу, бо фортифікаційні споруди вони не розібрали. Але наразі вони відійшли звідти.

Про це розповів заступник командувача штабу штабу операції Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар, передає Громадське.

За його словами, є інформація, що бойовики пішли з позицій. Але фортифікаційні споруди досі є.

«Та є певні застереження, наприклад, нерозібрані фортифікаційні споруди, які протягом десяти хвилин чи півгодини чи годину можна зайняти і відповідно, знову продовжити обстріли», – пояснив генерал-майор.

Попри це, українські військові почали розбирати фортифікацію. Це особисто бачив заступник голови місії Марк Етерінгтон.

Він додав, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ наразі не може перевірити ступінь розведення військ.

26 червня СММ зафіксувала, що процес розведення сил і засобів розпочався, коли особовий склад Збройних сил України та члени збройних формувань залишали їхні крайні передові позиції разом з озброєнням та виходили за межі ділянки розведення.

«У подальшому упродовж кількох днів, за спостереженнями місії, Збройні сили України та збройні формування залишили інші позиції на ділянці розведення. Спостерігачі також зауважили, що в межах ділянки розведення Збройні сили України почали проводити роботи з демонтажу передових фортифікаційних споруд та розмінування, а члени збройних формувань проводили роботи з демонтажу укриття, а також прибрали кілька бетонних блоків на ділянці розведення та почали облаштовувати нову контрольно-пропускну інфраструктуру за межами ділянки розведення», – йдеться у звіті.

Вже 29 червня місія ОБСЄ отримала ноту від Міністерства закордонних справ України, у якій повідомляється про те, що розведення сил і засобів Збройними силами України на узгодженій ділянці розведення в районі Станиці Луганської завершено.

30 червня місія отримала лист від збройних формувань із непідконтрольних урядові районів Луганської області, у якому повідомляється про те, що вони завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці розведення в районі Станиці Луганської.

«Наразі на ділянці розведення спостерігається спокійна та стабільна ситуація», – заявили в місії ОБСЄ, додавши, що і надалі активно спостерігатимуть за ситуацією.

Як повідомлялося, Тристороння контактна група у 2016 році прийняла рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. У Петрівському і Золотому воно відбулося, проте в районі Станиці Луганської ці спроби впродовж майже трьох років були безрезультатними.

На думку командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ генерала Михайло Забродського, повернення позицій в разі потреби буде дуже важким.

 

About the author /


Post your comments