Німеччина не підтримала санкції США щодо «Північного потоку-2»

США готові ввести масштабні санкції проти газопроводу «Північний потік-2». Німеччина виступила проти такої ініціативи.

У Міністерстві економіки Німеччини заявили, що Берлін відкидає санкції, які мають «екстериторіальну дію», йдеться на сайті відомства.

Читайте також: Американські сенатори підготували санкції проти «Північного потоку-2»

Міністр енергетики США Рік Перрі у Києві заявляв, що США виступають проти «Північного потоку-2». Він пообіцяв прем’єр-міністру Володимиру Гройсману підтримку з боку американців.

У свою чергу, президент РФ Володимир Путін наголошував, що Росія за жодних обставин не відмовиться від будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Наразі російський морський газопровід в обхід України готовий вже на 48% (приблизно 1,1 тисячі кілометрів). Данія – остання країна, яка досі не видала дозвіл на будівництво. Громадські слухання в Данії щодо маршруту газопроводу в водах на південь від Борнхольма пройдуть 19 червня.

Що таке «Північний потік-2»?Це – друга гілка вже наявного «Північного потоку». Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярдів доларів.

маршрут
Маршрут «Північного потоку-2»: карта

«Північний потік-2» починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді.

Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія.

Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

About the author /


Post your comments