На Стрийщині на фасаді школи відкрили меморіальну дошку Остапу Нижанківському

У селі Великі Дідушичі Стрийського району 23 травня на фасаді місцевої опорної СЗОШ І-ІІІ ст. відкрили меморіальну дошку відомому композитору, диригенту, громадському діячу другої половини ХІХ-початку ХХ ст., священику Остапу Нижанківському з нагоди 100-річчю від дня його смерті.

На шкільне подвір’я зібралася вся шкільна громада, місцеві парохи, мешканці села, прибули керівники району. Остап Нижанківський свої дитячі роки провів у Великих Дідушичах, де його батько Осип Нижанківський тривалий час служив на парафії. Тут він закінчив початкову школу.

На фасаді школи, поряд з меморіальною дошкою Остапу Нижанківському, із такої ж меморіальної дошки пильним і добрим поглядом споглядає Герой України, кіборг Андрій Грицан, виходець цього ж села, який мужньо загинув, захищаючи Україну, продовжуючи національну ідею свого славного земляка-попередника.

Урочисту місію відкрити меморіальну дошку Остапу Нижанківському надали голові Стрийської районної ради Роману Козаку, голові Стрийської райдержадміністрації Василю Зубрицькому, матері загиблого кіборга Андрія Грицана та сільському голові Валентині Ілик. Чин освячення здійснили парохи сіл Великі та Малі Дідушичі.

Вшанувавши героїв покладанням квітів та хвилиною мовчання, перед присутніми виступив відомий публіцист, журналіст, поет та краєзнавець Роман Пастух. Він розповів про життя та громадську діяльність Остапа Нижанківського, а також подарував місцевій школі свої твори. А у виконанні учасників народного хору «Калина» та учнів прозвучали духовні й патріотичні пісні та на музику О.Нижанківського, – повідомили у Стрийській райдержадміністрації.

About the author /


Post your comments