Голова АМКУ Терентьєв: заяви про монополізацію ринку через покупку ДТЕК обленерго — безглузда брехня

«Придбавав лише частину активів, пов’язаних з діяльністю оператора системи розподілу. Тобто, це виключно мережа, яка жодним чином не займається постачанням електричної енергії на території Київської області і на території Одеської області. Тобто, монополізація в цьому випадку жодного ринку не відбувається».

Голова АМКУ підкреслив, що обленерго є природніми монополіями на відповідних територіях. Іх придбання жодним чином не впливає на конкуренцію, адже в цьому сегменті її немає та не може бути. Саме тому діяльність природні монополій повністю контролюється відповідними державними органами, зокрема, НКРЕКП через ліцензійні умови. «Що таке є обленерго чи оператор системи розподілу? Це мережа, яка знаходиться в межах певної територіальної одиниці. Цей бізнес є так званою природною монополією. Тобто, немає сенсу економічного дублювати створення нової повторної мережі розподілу газу. Це є регульований ринок, який знаходиться в стані природної монополії апріорно, 100%, завжди. І придбання одним суб’єктом додаткової мережі в іншому регіоні не призводить до створення монополізації певного національного ринку, оскільки ці ринки апріорно територіальні, і вони не повинні плюсуватися один до іншого», — підкреслив він.

Придбання природніх монополій як то обленрего голова АМКУ порівняв з придбанням ліфту у сусідньому будинку. «В одному багатоквартирному будинку є ліфт і в іншому багатоквартирному будинку є ліфт. Якщо один суб’єкт придбав один ліфт і придбав другий ліфт, він не монополізував ліфти. Оскільки один ліфт є певним економічним благом в межах лише одного будинку. Так само і мережі розподілу».

About the author /


Post your comments