Чи зможе Зеленський протистояти Коломойському: думка політолога

Був витік інформації від тих людей, які займалися націоналізацією «Приватбанку» про те, що Нацбанк штучно нагнітав істерію, щоб натиснути на власників.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Олег Саакян.

Читайте також: Що буде з «Приватбанком» і чого чекати його клієнтам

«З іншого боку, «Приватбанк» був гіпермонстром, який створював ризики для національної безпеки. Був в руках Коломойського, який на час українсько-російської війни чітко зайняв проукраїнську позицію. Якби фінустанова належала комусь більш одіозному або пов’язаному з Росією, то ситуація з безпекою була б інша. Безумовно тримання такого гіпермонстра було неможливим в приватних руках», – зазначив експерт.

Суди зараз перебувають у дуже скрутному становищі в плані прийняття рішень, тому що те, що по закону не завжди має бути таким чином по правилах. А те, що є по нормальних правилах і з точки зору безпеки національного інтересу держави не факт, що є по закону,
– сказав Олег Саакян.

Він додав, що Зеленський зараз стоїть на розтяжці. Тому що, яке б рішення суд не прийняв, все одно відповідальність покладуть на нього.

Якщо суд виправдає інтерес Ігоря Коломойського і не в одній інстанції. То всі скажуть: зрозуміло, що президент від Коломойського і суди куплені. Якщо рішення будуть не в інтересах олігарха, то скажуть: посварилися і президент намагається від нього дистанціюватися. Це знову ж таки політична вмотивованість і Коломойський піде в міжнародні суди доводити, що це була політична вмотивованість, бо їх тісно пов’язували,
– наголосив політолог.

«У цій ситуації Зеленському важливо дистанціювватися і зайняти продержавницьку позицію. Більше того, вже зараз видно кілька точок розлому у них з Коломойським. Візит Коломойського в Україну – це не стільки предмет перемовин і домовленостей Зеленським, скільки інструмент тиску на нього», – підсумував Олег Саакян.

 

About the author /


Post your comments