Аваков заявив про спроби дістатися до української виборчої системи з російських ІР-адрес

Ми бачимо особливо активні спроби з деяких ІР-адрес Російської Федерації та Києва отримати доступ до виборчої системи нашої ЦВК. Але наші фахівці дуже добре відпрацьовують захист, тому немає ніяких підстав вважати, що система буде дискредитована.

Про це під час спільного брифінгу ЦВК та МВС, який транслював телеканал ZIK, розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ заявив, що під час виборів президента до поліції надходили іноді смішні та дрібні звернення. Але, за словами Авакова, МВС реагувало на усі порушення, оскільки міністерство прагне досягти «абсолютної частоти» на майбутніх виборах.

«В цілому превенція стала символом цієї виборчої кампанії і нашої спільної роботи. Завдяки превенція ми змогли уникнути негативних факторів, починаючи від горезвісних сіток, які нам практично вдалося побороти, до різних каруселей. Також хочу сказати про кіберзагрози. Це був наш найбільший ризик. Дійсно у нас вперше склалася ситуація, коли кіберполіції була допущена до робочої групи ЦВК. Ми моніторимо цю ситуацію останні дві доби. Бачимо особливо активні спроби з деяких ІР-адрес РФ та Києва отримати доступ до виборчої системи нашої ЦВК. Але наші фахівці дуже добре відпрацьовують захист, тому немає ніяких підстав вважати, що система буде дискредитована»,– наголосив Арсен Аваков.

Міністр додав, що конструкції, які МВС створило напередодні виборів, сьогодні добре працюють.

Він також зазначив, що від іноземних спостерігачів, які працювали на виборах в Україні, до МВС не надходило серйозних заяв про порушення під час голосування.

Нагадаємо, станом на 14.42 Центральна виборча комісія опрацювала 80.33 % протоколів в електронному вигляді на виборах Президента України.

Такі дані оприлюднені на інформаційному табло ЦВК.

Відповідно до оприлюднених результатів, лідирує Володимир Зеленський, за нього свої голоси віддали 30,41% виборців.

За Петра Порошенка проголосували 16,03% виборців, за Юлію Тимошенко – 13,24%.

Юрія Бойка підтримали 11,55% виборців, Анатолія Гриценка – 7,03%, Ігоря Смешка – 5,95%, Олега Ляшка – 5,30%.

Загалом ЦВК підрахувала 14 923 970 голосів.

Як відомо, 31 березня в Україні відбулося голосування на чергових виборах Президента. У бюлетені для голосування були прізвища 39 кандидатів.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

About the author /


Post your comments