Помер скандальний українець, який допомагав Гітлеру у нацистських концтаборах

Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeutung повідомляє про смерть 95-річного поплічника нацистів Якова Палія.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Палій, якому так і не надали громадянство помер у будинку для літніх людей у Німеччині.

Нагадаємо, в 2018 році Яків Палій був депортований із США. Завдяки Центру Симона Візенталя стало відомо, що він у 1943 році служив охоронцем у нацистському концентраційному таборі Травники, де знищили близько шести тисяч чоловік.

Помер скандальний українець, який допомагав Гітлеру у нацистських концтаборах

Вперше слідчі, які займаються пошуком нацистських пособників в США, зацікавилися Палієм ще в 1993 році. Його ім’я знайшли в нацистському реєстрі. Більш того, одна з охоронниць концтабору під час допиту зізнавалася, що Палій живе в Америці. В результаті міністерство юстиції США довело, що Палій служив в підрозділі, який вбивав поляків і не тільки. Крім того, Яків служив у батальйоні СС “Стрейбел”.

Помер скандальний українець, який допомагав Гітлеру у нацистських концтаборах

Яків Палій виходець із сучасної України – він народився в селі П’ядики (коли воно ще було польським, але зараз це територія України).

Влітку 2018 року США остаточно прийняли рішення про депортацію, Палія вивезли з його будинку в Нью-Йорку, і відправили рейсом в Берлін. Після тривалих суперечок, Німеччина погодилася прийняти пособника нацистів.

Нагадаємо, Gazeta Polska випустила подарунковий плакат із портретом російського президента Володимира Путіна. Главу Кремля розмістили на яскраво-жовтому фоні і «схрестили» її з кістками, що стало нагадувати етикетку отрути «Циклон Б», яку в роки Другої світової війни Третій рейх використовував для масового знищення людей у газових камерах концтаборів.

У популярній російській соціальній мережі запустили конкурс краси для дівчат Miss Hitler 2018 contest. У конкурсі брали участь жительки Росії, Німеччини, Італії та США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

About the author /


Post your comments