Павленко пояснив, чому ніхто не зможе поставити під сумнів томос для України

Останні за часом томоси, що надавалися православним церквам, визнані всією повнотою православної церкви, і лягли в основу незалежності відповідних церков, яку ніхто не ставить під сумнів. Кожен знаменує постання незалежної церкви. Наш теж буде на них схожий. 

Про це написав у Facebook радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

«Терпіння – складна чеснота. Чекати – серйозне випробування. Щоб його спростити, нагадаємо собі кілька прикладів. Останні за часом томоси, що надавалися православним церквам, визнані всією повнотою православної церкви, і лягли в основу незалежності відповідних церков, яку ніхто не ставить під сумнів. Кожен знаменує постання незалежної церкви. Наш теж буде на них схожий», – акцентував Павленко. 

Він також навів приклади останніх томосів про автокефалію надіні Вселенським патріархатом.

«Православна церква Румунії: автокефалію визнано (надано томос) у 1885 році у статусі незалежної митрополії. Статус патріархії визнано у 1927 році. Православна церква Польщі: «Однокорінна» церква з нашою, оскільки виводиться від Київської митрополії, неканонічно приєднаної Православною церквою Московії у 1686 році. І «однокорінний» з майбутнім нашим, томос 1924 року. Православна церква Албанії, томос надано в 1937 році. Православна церква Чеських земель і Словаччини – крайній (за часом) поки що випадок, у якому марно шукають ознак «залежності від Вселенського патріархату». Такі «ознаки», як і нечисленість прихожан Церкви, не заважають їй поводитись цілком самостійно. Іноді, на жаль, не на користь нашій справі. Томос 1998 року. Джерела у більшості випадків – навмисно….ru. Щоб теж не було спокуси ставити під сумнів», – зазначив Ростислав Павленко.

 

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підтвердив, що об’єднавчий собор українських церков відбудеться 15 грудня.

About the author /


Post your comments