Марчук запропонував ОБСЄ моніторити ситуацію в Керченській протоці, – І. Геращенко

Маленька українська делегація в Мінську під керівництвом представника в ТКГ Євгена Марчука і в Тристоронній групі, й в чотирьох робочих підгрупах поставила вимогу демілітаризації і деокупації Азовського та Чорного морів, Керченської протоки і нагадала про відповідну резолюцію Генасамблеї ООН, прийняту 17 грудня.

Про це повідомила представниця України в ТКГ, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко у Фейсбуці.

Подаємо її допис у повному обсязі:

«На ТКГ Є. Марчук звернувся до ОБСЄ з пропозицією негайно розпочати постійний моніторинг безпекової ситуації в акваторії Керченської протоки, Азовського і Чорного морів, нагадав, що мандат СММ ОБСЄ розповсюджується на всю територію України, отже, на Крим і ділянки україно-російського кордону. Він запропонував встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі.

Росіяни поводилися як завжди. Минулого засідання представник РФ в ТКГ Б. Гризлов, як тільки ми підняли питання Азова і негайного звільнення моряків, вийшов з засідання. Цього разу взагалі не приїхав, бо немає що відповідати на очевидні питання. Тому РФ була представлена іншими дипломатами.

На жаль, в питанні звільнення заручників і політв’язнів – жодного прогресу, бо на всі наші компромісні пропозиції отримано відмову. Під час переговорів між рядками читалося, що РФ не готова до жодних конструктивних кроків і компромісів.

Так само заблоковано пошук зниклих.

На економічній підгрупі(де Україну представляє Ігор Веремій і експерти МінТОТ) підняли питання ремонту водогону в Торецьку (на прохання жителів цього міста). Сподіваємося, режим тиші сприятиме проведенню ремонтних робіт, щоб 190 тисяч жителів Торецька на свята були з водою. Також наші представники підняли питання української власності на окупованих територіях, зокрема, негайної передачі вкрадених в Укрзалізниці вагонів, в тому числі куплених за кредити ЄБРР. А також необхідності вирішення питання власності фізичних осіб, яку зараз грабують мародери і незаконно переписують на інших осіб.

Наша маленька делегація в Мінську жорстко відстоює національні інтереси. Але ми розуміємо, що попри всі наші зусилля, досягти прогресу в умовах блокування всіх ініціатив з боку РФ – неможливо. Це не привід опускати руки, навпаки, ми й далі боротимемося за мир. На умовах відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, а не на умовах Кремля, здачі національних інтересів і капітуляції».

About the author /


Post your comments