Рада нівелювала ідею конкурсу до Конституційного Суду – нардеп

47 народних депутатів внесли конституційне подання про перевірку на відповідність Конституції положення регламенту Верховної Ради щодо порядку призначення суддів Конституційного Суду (КС).

Про це повідомила народний депутат із фракції «Самопоміч» Вікторія Пташник, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

За її словами, головна ідея, яка закладалася в Конституції, – це обрання незалежних суддів у ході конкурсу – і суддів Верховного Суду, і суддів Конституційного Суду.

Однак, зауважила нардеп, поки тривала судова реформа, Рада внесла зміни до свого регламенту, згідно із якими кандидатів на конкурс з обрання суддів можуть висувати виключно нардепи, а саме – депутатські фракції, групи або позафракційні нардепи у кількості не меншій, ніж найменша фракція в парламенті.

Потім замість конкурсної комісії комітет ВР з правової політики і правосуддя сам себе призначив таким, що відбиратиме відповідних кандидатів.«Таким чином, парламент абсолютно нівелював ідею конкурсу. Якщо в процесі призначення виступає Верховна Рада, то, очевидно, не можна таких суддів потім вважати політично нейтральними, адже вони спілкуються з депутатами. Можливо вони щось обіцяють за те, що нардепи їх висувають потім на цей конкурс», – зазначила Пташник.

Член правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко, зі свого боку, зауважила, що згаданий комітет ВР очолюється представником «Блоку Петра Порошенка».

«Політизація Конституційного Суду за режиму Януковича спрацювала так, що він зміг узурпувати владу саме через КС, через кадрове призначення на посаду суддів КС людей, які керувалися політичними інтересами, а не положеннями Конституції. Шкода, що цей парламент після Революції Гідності не зміг утриматися від спокуси контролювати суди», – додала Кириченко.

Нині, резюмувала член правління Центру політико-правових реформ, відбуватиметься боротьба самого Конституційного Суду за свою незалежність.

About the author /


Post your comments