Президент закликав до молитви за незалежну українську церкву

Російська Федерація зробила провокацію у Чорному морі, щоб зірвати Синод Вселенського Патріархату у Стамбулі. В цей час українцям треба молитися за проведення Собору та обрання настоятеля УПЦ.

Про це 28 листопада під час візиту в Чернігів заявив президент України Петро Порошенко.

Пан Порошенко заявив, що Російська Федерація зробила провокацію у Чорному морі, щоб зірвати Синод.

«У ці дні починається Різдвяний піст. Дуже важливо, що зараз, в ці години, відбувається Синод Вселенського Патріархату. Рік тому, ніхто не знав слова томос, що це таке. Ніхто не вірив, що ми волею Господа будемо мати свою Православну автокефальну церкву, як дуже важливий атрибут нашої держави. Зараз ми це розглядаємо, що саме так має бути, бо як інакше?» – зазначив глава держави.

Президент Петро Порошенко додав, що є побоювання щодо того, аби держава не втручалася в справи церкви. Він також підтримує це твердження і додає – щоб особливо іноземні держави не втручалися в церковні справи.

«Єдине занепокоєння, щоб держава не втручалася в діяльність церкви. Я перший на це погоджуюся. Особливо іноземна держава. Особливо держава з центром у Москві, яка змушує священиків щоденно починати службу Божу молитвою за Кирила, який у свою чергу молиться за Путіна, за російську владу, російське військо, яке вбиває українців», – підкреслив Петро Порошенко.

Також він закликав усіх громадян України молитися за проведення Собору та обрання настоятеля.

«Зараз я теж закликаю молитися та боротися, щоб Господь дав нам рішення проведення Собору, обрання настоятеля. І найближчим часом мати велику радість свою Автокефальну українську соборну православну церкву», – прокоментував Президент України.

Нагадаємо, що 27 листопада, у Стамбулі почалося триденне засідання Синоду Вселенського Патріархату, на якому, як очікується, ухвалять рішення про затвердження томосу про автокефалію для Української православної церкви.

About the author /


Post your comments