Через конфлікт в Азовському морі на світових ринках падають акції українських компаній

У понеділок, 26 листопада, акції українських компаній, які торгуються на закордонних майданчиках, падають після конфлікту Росії та України в Керченській протоці і на тлі можливого введення воєнного стану, передає Страна.

Акції Ferrexpo на Лондонській фондовій біржі (London Stock Exchange, LSE) за перші 20 хвилин торгів у понеділок знизилися на 2,14% – до GBP1,871. За інформацією на сайті біржі, в перші хвилини торгів вони впали більш ніж на 1,6%. Після цього ціна на них підвищилася менш ніж до 1%, але через 10 хвилин після початку торгів знову продовжили падіння.

Також після відкриття курсу акцій МХП на LSE зменшився на 0,94% – до 10,50 доларів за штуку. На Варшавській фондовій біржі акції «Кернел» через 20 хвилин після відкриття торгів просіли на 1,44% до PLN54,7 за штуку.

Аналітики розповіли, що сам по собі факт ескалації російсько-українського конфлікту є відштовхуючим для інвесторів фактором.

«Ставлення всіх без винятку іноземних інвесторів до такої незрозумілої і в той же час страшної для них події, як введення воєнного стану однозначно негативне. Вони не вникають в те, що мова йде всього про три корабля, а сам конфлікт не має продовження, а дивляться тільки на заголовки новин. Введення воєнного стану – для них це дуже страшно», – розповів UBR.ua керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

За його словами, акції агрокомпаній падають тільки тому, що крім них і акцій Ferrexpo, які, до речі, теж падають, на західних біржах ніщо не торгується.

«Трохи пізніше інвестори розберуться і відіграють назад, але, очевидно, не всі. Для деяких фондів сам факт інвестування в країну, де введено воєнний стан, неприпустимий», – підсумував Паращій.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні в понеділок, 26 листопада, має намір розглянути питання запровадження в Україні воєнного стану в зв’язку із діями Росії в Азовському морі. Відповідне рішення підтримав президент Петро Порошенко.

About the author /


Post your comments