Клімкін пропонує обговорити питання подвійного громадянства в Україні

В Україні назріла необхідність дискусії з питання подвійного громадянства.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своїй статті для Європейської правди.

«Усі ми чудово розуміємо, що в Україні десятки чи й сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не тільки етнічні угорці. Гадаю, слід провести й дискусію щодо ставлення держави до цієї численної групи співвітчизників», – наголосив глава МЗС.

Клімкін вважає, що можна знайти рішення, яке не зашкодить людям з подвійним громадянством, а, навпаки, звільнить їх від потреби приховувати його.

«Дискусію не для того, щоб погіршити їхнє становище чи затаврувати їх як зрадників, а для того, щоб розумно розв’язати правову і не тільки колізію», – заявив міністр.

Він також додав, що в умовах агресії Росії проти України проблема подвійного українсько-російського громадянства має розглядатися окремо.

«Я особисто вважаю його принципово неприйнятним. Власне кажучи, саме рішення про єдине громадянство в Україні було колись ухвалене передусім як запобіжник проти можливого впливу Росії на щойно проголошену незалежну Україну. Сьогодні ж, коли Москва веде проти нас збройну агресію, така мотивація нівелюється: якщо Україна й захоче розглянути можливість обмеженого застосування подвійного громадянства, то це в принципі більше не повинно стосуватися Росії», – підкреслив Клімкін.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не зміг домовитися з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто в питанні вирішення проблеми, пов’язаної з прихованою видачею угорських паспортів на Закарпатті.

About the author /


Post your comments