СБУ нацькувала Нацраду на NewsOne за використання в ефірі «кліше російської пропаганди»

Служба безпеки України ініціювала перевірку телеканалу NewsOne через, на їхню думку, «систематичне використання кліше російської пропаганди… в контексті, направленому на інспірації деструктивних настроїв в українському суспільстві та формування спотвореної думки про події в Україні».

Про це йдеться в листі Департаменту захисту національної державності СБУ, наданому Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення на запит Українських Новин.

Зокрема, в СБУ розцінюють як «кліше російської пропаганди» висловлювання «партія війни», «партія миру» і «Росія захищає свої інтереси».

Також автори листа стверджують, що чули в ефірі телеканалу словосполучення «братовбивча війна», «механізм розколу православ’я» і «світ не визнає Росію агресором». Водночас, де і коли звучали подібні висловлювання, в листі СБУ не вказується. А «додатки і супровідні документи» до листа від СБУ до Нацради не надходили.

Також в СБУ стверджують, що ведучі програм телеканалу Руслан Коцаба, В’ячеслав Піховшек і Євген Червоненко допускають висловлювання, які «містять ознаки прихованого призову до агресивних дій і програмування агресивної поведінки глядачів». Якими саме фразами ведучі закликають і програмують глядачів, в листі СБУ також не вказано.

У самому Департаменті захисту національної державності СБУ стверджують, що здійснюють моніторинг телеканалу за дорученням Глави СБУ і відповідно до рішення РНБОУ від 25 січня 2015 року.

Як повідомлялося раніше, на ім’я голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народного депутата Сергія Пашинського почали надходити сфальсифіковані листи з проханнями громадян щодо припинення роботи телеканалів NewsОne і «112 Україна»

About the author /


Post your comments