Партії витрачають державні гроші на самопіар, тоді як мали б на свій розвиток – КВУ

Українські партії замість спрямування коштів державного бюджету на інституційний розвиток, аналітику й розробку змістовних законопроектів витрачають їх на самопіар.

Про це заявив аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок в ефірі телеканалу ZIK.

Він зауважив, що закон про державне фінансування статутної діяльності політичних партій, який набув чинності 1 липня 2016 року, приніс деякі позитиви.

Одним із прикладів, за словами Рибачка, є те, що партії почали офіційно працевлаштовувати людей, які у них працюють. Як приклад він навів партію «Опозиційний блок», яка у звіті за 2014 рік вказала, що офіційно у них працює лише кілька осіб. Зараз же – декілька десятків.

Тож, зазначив аналітик, завдяки цьому закону частину коштів вдалося вивести з тіні.Однак, наголосив Рибачок, проблема українських партій у тому, що державні кошти вони витрачають на те, щоб рекламувати себе.

«Тому пропозиція КВУ – внести зміни до закону про фінансування партій і заборонити витрачати гроші державного фінансування на рекламу. Тоді ми цю проблему вирішимо», – заявив аналітик Комітету виборців України.

Нагадаємо, на фінансування статутної діяльності партій у 2018 році із держбюджету виділено 513,67 млн гривень. Найбільше грошей отримає партія «Народний фронт» – 132,08 млн гривень, дещо менше дістанеться «Блоку Петра Порошенка» – 130,18 млн гривень.

About the author /


Post your comments