Напади на журналістів в Україні частішають через їх безкарність – голова НСЖУ

В Україні показники кількості проявів фізичного насилля до журналістів є неприйнятно високими порівняно із європейськими країнами.

Про це у коментарі кореспондентові інтернет-видання UA1 розповів голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Він зазначив, що за минулий рік було зафіксовано 79 випадків застосування сили до журналістів, а за 7 місяців цього року – 53 інциденти.

«Найбільша концентрація нападів на журналістів спостерігається в Києві та Київській області. Минулого року зафіксовано 29 таких інцидентів, за 7 місяців цього року – 18. Але майже у кожному регіоні трапляється подібна агресія. Ще можна виділити Одесу і Одеську область, де розпускають руки», – заявив Томіленко.

Такі показника, за його словами, є надто високими, на відміну від європейських країн, включаючи Польщу.

«Наприклад, наші колеги з Польщі говорили нам, що у них застосування фізичної сили до журналістів було останній раз лише у 90-х роках», – розповів Томіленко.

Причину великої кількості таких випадків голова НСЖУ бачить у безкарності винних.

Нагадаємо, депутат Верховної Ради Мустафа Найєм вважає, що в Україні потрібно створити єдиний центр розслідувань нападів на журналістів та активістів.

About the author /


Post your comments