У Будапешті пройшла масова демонстрація проти нечесних виборів

demonstration

У столиці Угорщини Будапешті 14 квітня відбулася масова демонстрація за участі десятків тисяч людей проти курсу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Демонстранти назвали нещодавні парламентські вибори в Угорщині, на яких перемогла партія Орбана під назвою «Фідес» нечесними, передає Радіо Свобода.

Учасники акції вимагали перерахунку голосів, зміни виборчого законодавства та гарантування свободи преси. На демонстрації можна було побачити плакати з написами: «Ми – більшість», «Ми хочемо жити у правовій державі» та «Ми хочемо жити у справжній демократії». Критики Орбана звинувачують його в придушенні демократичних цінностей і утиску незалежних ЗМІ.

Нещодавно з’явилася інформація, що партія Орбана отримала певну перевагу перед іншими учасниками виборчої гонки через порушення на деяких виборчих дільницях. Водночас експерти зазначають, що порушення не могли бути настільки великими, щоб суттєво змінити результати виборів.

На виборах «Фідес» отримала переконливу перемогу з результатом 49,9 відсотків голосів виборців. Ключовим меседжем програми Орбана на вибори стала критика імміграційної політики ЄС.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі повідомила йому, що відкриє спостережну місію в Ужгороді, яка складатиме 12 осіб.

About the author /


Post your comments