Справа Мін’юсту: гроші перерахували на фіктивні фірми – ЗМІ

54 млн гривень, які у лютому 2016 року Мін’юст сплатив ТОВ «Золотий Мандарин Ойл», за декілька днів через різні фіктивні фірми були переведені на рахунки пов’язаних між собою осіб.

Про це, посилаючись на проект «Марлін», повідомляє ЕП, зазначаючи: на початку грудня Солом’янський райсуд Києва надав доступ детективам НАБУ до документів «Київенерго» – зокрема, до договорів поставки та зберігання мазуту, укладених фірмами «ТД «Ресурси», «Золотий Мандарин Ойл», «Донметалзбут», «Стальінвест», документів щодо обліку мазуту, листування між «Київенерго» і згаданими фірмами з приводу зберігання мазуту та його повернення, листування «Київенерго» з Мін’юстом щодо виконання рішень судів, а також  інших судових проваджень, де предметом позову є згаданий мазут.

«У суді детектив зазначив, що рішенням Господарського суду Києва від 2009 року  «Київенерго» зобов’язано повернути на користь ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» мазут заставною вартістю 54,1 млн гривень, який знаходився на зберіганні «ТЕЦ №5 Київенерго». Компанія «Золотий Мандарин Ойл» до органів Державної виконавчої служби не зверталася. Надалі через нібито невиконання органами ДВС стягнення коштів «Золотий Мандарин Ойл» вже в 2013 році звернулося зі скаргою до Європейського суду з прав людини», – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: у липні 2015 року до Урядового уповноваженого ЄСПЛ Бориса Бабіна надійшов лист від представника ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» з пропозицією мирного врегулювання спору, а вже «на наступний день Бабін прийняв Декларацію про мирне врегулювання спору, в якій одноособово від імені Уряду України було взято зобов’язання сплатити протягом 3-х місяців з моменту вирішення Європейським судом справи, суму позовних вимог ТОВ «Золотий Мандарин Ойл».

«Одразу така Декларація була надіслана до ЄСПЛ з проханням врахувати її при прийнятті судом остаточного рішення. Вже на наступний день уповноваженим секретарем 5 секції ЄСПЛ підготовлено відповідь. Таким чином, питання виплат з бюджету на користь ТОВ «Золотий Мандарин Ойл» було вирішено всього протягом трьох днів«, – резюмує видання.

Нагадаємо, суд відмовивсь розглядати позов Саакашвілі до Мін’юсту та прокуратури.

About the author /


Post your comments